Достапни линкови

Пожар во центар за зависности во Русија


Загинаа 12 луѓе во денешниот пожар во мала зграда во која беше сместен центар за рехабилитација од зависности во градот Стерлитамак во руската република Башкортостан. Првичната истрага покажува дека жртвите веројатно починале од задушување со чад. Истрагата се фокусира зошто единствениот излез од објектот бил блокиран со тешка железна врата, а на сите прозорци имало решетки.

XS
SM
MD
LG