Достапни линкови

Времето денеска: облачно и посвежо


Во Македонија ќе биде облачно и посвежо со локални слаби врнежи од дожд. Во текот на денот врнежите ќе престанат. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер од северен и североисточен правец, кој на места ќе достигнува брзина околу 60 километри на час. Во Скопје и околината, слично време. Минималната утринска температура ќе биде од 3 до 7, а дневната од 6 до 13 степени.

XS
SM
MD
LG