Достапни линкови

Претседателот Иванов во официјална посета на Египет


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов од денеска ќе престојува во официјална посета на Арапската Република Египет. Иванов во Каиро ќе се сретне со египетскиот претседател, Абдел Фатах Ал Сиси, а ќе се сретне и со претседателот на Парламентот Али Абдел-Ал.

Во рамки на официјалната посета утре Иванов ќе учествува на бизнис форум за презентација на инвестициските можности во Македонија и јакнење на економската соработка со Арапската Република Египет.

Предвидено е претседателот Иванов да ја посети Александриската библиотека.

Ова е прва официјална посета на претседател на Република Македонија на Арапската Република Египет.

XS
SM
MD
LG