Достапни линкови

Шест од 11 обвинети во случајот „Ќелија“ подготвени да признаат вина


Шестмина од 11 обвинети во случајот „Ќелија“ се подготвени да признаат дека се виновни, за да можат да спогодат со Обвинителството за помали затворски казни. Ова е епилогот од денешната јавна седница за оценување на обвинението во случајот „Ќелија“, во кој се обвинети 11 лица за врбување борци за војната во Сирија, собирање материјална помош за поддршка на тие борци, обезбедување на нивното патување, обука и учество во војната.

XS
SM
MD
LG