Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди. Локално ќе има услови за слаб дожд. Утринската температура ќе се движи од два до пет, а дневната од девет до 16 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 14 степени.

XS
SM
MD
LG