Достапни линкови

Обама - Украина е суштински интерес на Русија, но не и на САД


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама вели дека Украина „ќе биде подложна на воена доминација од страна на Русија, без разлика на сè“ што ќе направат САД. Во интервју за магазинот Атлантик објавено денеска, Обама сугерира дека Украина не е суштински интерес на САД и дека Русија секогаш ќе биде во можност да ја задржи доминацијата во Украина, зашто тоа е суштински интерес на Русија.

XS
SM
MD
LG