Достапни линкови

Нуланд во кампот во Идомени


Aмериканскиот помошник државен секретар за европски прашања, Викторија Нуланд го посети кампот за бегалци во Идомени каде од страна на членови на УНХЦР и Доктори без граници бeше информирана за ситуацијата. Нуланд го посети и прифатниот центар Винојуг.

XS
SM
MD
LG