Достапни линкови

Клинтон и Трамп победија во Мисисипи


Американските телевизиски мрежи јавуваат дека Хилари Клинтон и Доналд Трамп победија на нивните партиски избори во Мисисипи, една од четирите држави во кои се одвива трката за претседателски кандидат. Трамп, според некои проекции, победил и во Мичиген, држава со најмногу делегати за партиските конвенции во јуни годинава.

XS
SM
MD
LG