Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб променлив ветер кој попладне во поголемиот дел од земјата ќе преминува кон северен. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 12 до 19 степени. Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб прежно северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 17 степени.

XS
SM
MD
LG