Достапни линкови

Протест на отпуштените од кампот „Винојуг“ од Гевгелија


Ромите кои по осум месеци работа во бегалскиот камп „Винојуг“ во Гевгелија биле отпуштени, денеска протестираа пред Министерството за труд и социјална политика. Тие побараа од министерката да појасни поради која причина се отпуштени. Претставници на лицата кои протестираа беа примени од министерката Ташевска Ременски.

XS
SM
MD
LG