Достапни линкови

Протест пред МВР за да се обезбеди изградбата на крстот во Бутел


Пред Министерството за внатрешни работи денеска се одржа протест на граѓани кои од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски побараа да ја обезбедува изградбата на крстот во општина Бутел. Тие најавуваат дека ќе протестираат сè додека не им се исполнат барањата, а претходно на протест се собраа и во саботата. На протестот беа и градоначалникот на Општина Бутел, Петре Латиновски и претседателот на општинскиот Совет, Боби Бојчевски.

XS
SM
MD
LG