Достапни линкови

Бомбашки напад во Ирак, 29 жртви


Десетици луѓе загинаа во самоубиствен напад со автомобил бомба во близина на главниот град на Ирак, Багдад. Најмалку 29 луѓе го загубиле животот, а 47 биле повредени во експлозијата која се случила на контролен пункт во градот Хила. Локалните власти соопштија дека тоа е најтешкиот напад со кој се соочила покраината. Се уште никој не презема одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG