Достапни линкови

ЕУ ги продолжи санкциите за Јанукович


Поранешниот украински претседател Виктор Јанукович

ЕУ ги продолжи санкциите против поранешниот украински претседател Виктор Јанукович и 15 негови блиски соработници поради наводна проневера на државни средства. Санкциите кои стапија на сила пред две години откако Јанукович избега од Украина за време на протесите против власта и ќе бидат продолжени до 6 март наредната година. Министрите на ЕУ вчера ги одобрија санкциите на средбата во Брисел.

XS
SM
MD
LG