Достапни линкови

Сончево и потопло време


Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од11 до 17 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе се искачи до 14 степени.

XS
SM
MD
LG