Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и свежо


Во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо, претпладне со слаб дожд, а на планините со слаб снег. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер, а повремено засилен ќе биде особено во западните делови од земјата. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од седум до 15 степени. Во Скопје слично време, променливо облачно, претпладне со слаб дожд и со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 12 степени.

XS
SM
MD
LG