Достапни линкови

Хојт Ји денеска во Македонија


Хојт Брајан Ји

Заменик помошникот на државниот секретар за европски и евроазиски прашања на Соединетите Држави Хојт Брајан Ји денеска ќе престојува во Македонија. Најавено е дека тој, меѓу другото, ќе биде примен од претседателот на Македонија Ѓорге Иванов. Тема на неговите средби со македонските политичари, според најавите, ќе биде спроведувањето на договореното во Пржино и подготовките за спроведување на изборите.

XS
SM
MD
LG