Достапни линкови

Груевски - Не добив никаква покана за Пуч


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска изјави дека не добил никаква покана да биде сведок на денешното судско рочиште во случајот „Пуч“. Тој рече дека е јасно дека се сака да се одолговлекува тој случај. Според него, специјалната обвинителка Катица Јанева и лидерот на СДСМ многу добро знаеле дека тој не е повикан во судот. Тој рече дека не би бил изненаден целото раководство на партијата да биде осомничена во случаите кои ги отвора Специјалното јавно обвинителство.

XS
SM
MD
LG