Достапни линкови

Мун: запирањето мигранти, спротивно на меѓународното право


Генералниот секретар на ОН Бан КИ Мун

Генералниот секретар на ОН Бан КИ Мун во Мадрид изјави дека ограничувањето на бројот на влегувања на мигранти во Европа е во спротивност со меѓународното право и со, како што рече,„елементарната човечка пристојност“. Тој додаде дека секој барател на азил има право да биде сериозно разгледано неговото барање.

XS
SM
MD
LG