Достапни линкови

Доналд Туск во Македонија


Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск, во рамките на неговата турнеја по балканските земји погодени од мигрантската, денеска ќе престојува во Македонија. За попладне е најавено тој да се сретне со македонскиот претседател Ѓорге Иванов. Во Македонија денеска, како што најави МИА, ќе престојуваат и премиерот на Словачка Роберт Фицо и словачкиот министер за внатрешни работи Роберт Калинак. Тие заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ќе го посетат Прифатниот центар за мигранти „Винојуг“.

XS
SM
MD
LG