Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди и со услови за локален слаб дожд, особено повеќе ќе биде застапен во западните делови на земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец, а долж Повардарието ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од нула до шест, а дневната од 11 до 17 степени. Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 13 степени.

XS
SM
MD
LG