Достапни линкови

Хојт Ји ќе ја посети Македонија


Заменик помошникот државен секретар во американскиот Стејт Департмент Хојт Ји в четврток ќе престојува во Македонија, јави телевизијата Алсат М, повикувајќи се на американската амбасада во Скопје. Тема на неговите средби со македонските политичари ќе биде исполнување на договореното во Пржино и за подготовките за спроведување на изборите.

XS
SM
MD
LG