Достапни линкови

Шеесет загинати во бомбашки напади во Багдад


Во двоен самоубиствен бомбашки напад во еден пазар во Багдад загинаа околу шеесет луѓе, додека над стотина други биле ранети, соопшти ирачката полиција.Одговорноста за нападите ја презедоа милитантите на Исламската држава. Претходно полицијата успеела да спречи напад на милитантите во Ал Граиб, западно предградие на Багдад и кое е пет километри оддалечено од меѓународниот аеродром.

XS
SM
MD
LG