Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има повремен локален дожд, особено во западните делови. Ќе дува засилен до силен југоисточен ветер, особено долж Повардарието и во источните делови. Температурата ќе се движи од 9 до 18 степени. Во Скопје слично време со температура до 15 степени.

XS
SM
MD
LG