Достапни линкови

Времето денеска променливо облачно


Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови најпрво на југот и долж Повардарието ветерот ќе биде повремено засилен и ќе достигнува брзина и до 70 км/час. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 13 до 17 степени. Во Скопје слично време, променливо облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови ќе дува повремено засилен јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 15 степени.

XS
SM
MD
LG