Достапни линкови

Времето денеска сончево со слаб ветер


Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер.Утринската температура ќе се движи од четири до осум, а дневната од 13 до 19 степени.Во Скопјe сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер.Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 16 степени.

XS
SM
MD
LG