Достапни линкови

Димитриев - Има време за прочистување на избирачкиот список


Премиерот Емил Димитриев

Има повеќе од доволно време за ДИК да го прочисти избирачкиот список до 5 јуни, изјави премиерот Емил Димитриев по денешната посета на Државната изборна комисија. Тој посочи дека од членовите на ДИК добил уверување дека дополнителното време кое што е добиено со поместување на рокот за одржување на изборите е доволно да се постигне сè што е обврска на ДИК. Тој вели дека фер избори можеле да се организираат и на 24 април.

XS
SM
MD
LG