Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од 12 до 17 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 15 степени.

XS
SM
MD
LG