Достапни линкови

Времето денеска: облачно и врнежливо


Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен и северозападен правец. Температурата ќе се движи од девет до 18 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен и северозападен правец. Температурата ќе достигне до 14 степени.

XS
SM
MD
LG