Достапни линкови

Курдски специјалци ослободиле шведско девојче од ИД


Специјалните сили на ирачките Курди

Специјалните сили на ирачките Курди спасиле 16-годишно шведско девојче кое беше киднапирано од Исламската држава, соопштија властите на ирачката курдска автономна област. Девојчето лани допатувало од Шведска во Сирија по што влегло во Ирак. Акцијата за ослободување е спроведена во Мосул.

XS
SM
MD
LG