Достапни линкови

Во прекин сообраќајот на граничниот премин Меџитлија


Поради штрајк на грчките земјоделци од девет часот утринава во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Македонија на граничниот премин „Меџитлија“, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија врз основа на информација од МВР. Прекинот на сообраќајот, според најавата, ќе трае до 15 часот и ќе продолжи од 17 до 21 часот.

XS
SM
MD
LG