Достапни линкови

Најмалку 13 загинати во самоубиствен напад во Авганистан


Илустрација

Најмалку 13 луѓе загинале, а 19 се ранети во самоубиствен бомбашки напад во провинцијата Парван во Авганистан, соопштуваат локалните власти. Цел на нападот, кој се случил денеска во близина на болница и пазар, бил полициски командир, кој е ранет во нападот. Деветмина од загинатите се цивили, а четворица полицајци. Талибанците ја презедоа одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG