Достапни линкови

Рускиот министер за одбрана во Иран за Сирија


Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу престојува во Техеран на разговори со иранскиот претседател Хасан Рохани и со министерот за одбрана Хосеин Дехган. Иранската државна агенција ИРНА соопшти дека министерот Шојгу му дал на претседателот Рохани порака од рускиот претседател Владимир Путин во врска со процесот на преговори за примирје во Сирија. Русија и Иран силно го поддржуваат сирискиот претседател Башар ал Асад.

XS
SM
MD
LG