Достапни линкови

Митинг на украинските националисти во Киев


Над илјада украински националисти одржаа митинг во центарот на Киев барајќи оставка на владата. Тие поставија шест шатори на Плоштадот на независноста, наведувајќи дека планираат да останат таму. Во саботата националистите фрлаа камења врз филијалите на две руски банки во Киев, а откако влегоа внатре го уништија мебелот во канцелариите. Полицијата, која не интервенираше, соопшти дека покренала истрага за инцидентот.

XS
SM
MD
LG