Достапни линкови

Времето денеска: сончево и потопло


Во Македонија ќе биде сончево и потопло, а во западните делови со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до шест, а дневната од 15 до 21 степен. Во Скопје ќе биде сончево со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе достигне до два, а дневната ќе се искачи до 18 степени.

XS
SM
MD
LG