Достапни линкови

ДУИ останува партнер со сите прогресивни сили


Без оглед дали ќе има избори на 24 април или потоа ние останеме партнери со сите прогресивни сили како во земјава така и со странските, со овие зборови лидерот на Демократската унија за интеграции, Али Ахмети на собир во Гостивар им се обрати на сопартијците во освртот кон најавените парламентарни избори.

Ахмети со партиското раководство, министри во владата на РМ, пратеници, градоначалници на општини и други функционери присутвува на собир во спортската сала Младост на кој беа презентирани проектите кои биле реализирани во текот на нивното учество во власта.

XS
SM
MD
LG