Достапни линкови

Најмалку шест луѓе загинаа во Мичиген


Илустрација

Најмалку шест лица загинаа за време на престрелка во американската држава Мичиген. Властите соопштија дека вкупно 9 луѓе биле застрелани на три различни локациии, двајца од нив се во критична здравствена состојба. Полицијата е во потрага на напаѓачот кој пукал од автомобил во движење.

Шефот на полицијата изјавил дека се соочуваат со најлошо сценарио, некој си се вози со кола и убива луѓе.Дел од сведоците велат дека убиецот е маж што возел џип.


XS
SM
MD
LG