Достапни линкови

Пакистанската војска убила петмина милитанти


Пакистанската војска соошшти дека безбедносните сили убија петмина милитанти во северознападниот регион кој се граничи со Авганистан. Војската тврди дека престрелката настанала откако безбедносните сили вршеле проверка на осомничени за терористички активности. Пред три дена загинаа најмалку девет полицајци при напад на талибански милитанти во овој регион.

XS
SM
MD
LG