Достапни линкови

Димитриев – Не гледам причина за менување на датумот за избори


Датумот на изборите е дефиниран со закон и изгласан од сите политички партии во Собранието и е дел од договорот од Пржино. Засега не гледам ниту една причина тој датум, односно закон, да биде дискутабилен. Ова денеска го истакна премиерот Емил Димитриев во Владата, одговарајќи на новинарско прашање.

„Сметам дека треба да се држиме до она што веќе го имаме договорено и изгласано во Собранието на Република Македонија“, рече Димитриев.

XS
SM
MD
LG