Достапни линкови

Времето денеска: претежно облачно со локален дожд


Во Македонија ќе биде претежно облачно со локален дожд особено во западните делови од земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, а кон крајот на денот ќе го промени правецот во северен и северозападен. Утринската температура ќе се движи од пет од 12, а дневната од 13 до 17 степени. Во Скопје ќе биде претежно облачно со слаб до умерен југоисточен ветер, кој доцна попладнето ќе го смени правецот во северозападен. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 16 степени.

XS
SM
MD
LG