Достапни линкови

Претседателот Иванов во Брисел за мигрантската криза


Ѓорге Иванов

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска во Брисел ќе учествува на работната вечера што ја организира претседателот на Советот на ЕУ Доналд Туск на која ќе се расправа за мигрантската криза. Покрај шефот на македонската држава, на средбата ќе присуствуваат и претседателот на Србија Томислав Николиќ, премиерите на Словенија и на Хрватска, Миро Церар и Тихомир Орешковиќ, како и претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер.

XS
SM
MD
LG