Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде стабилно, односно сончево и многу топло за овој период од годината, со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 19 до 23 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе биде до 22 степена.

XS
SM
MD
LG