Достапни линкови

Хан: Затворањето на границата со Грција - нов проблем за името


Целосната блокада на границата со Грција од македонска територија ќе значи проблематизирање на билатералните односи на Македонија со Грција и на решавањето на разликите околу името. Ова предупредување, денеска на традиционалната Балканска конференција што се случува по 15-ти пат во организација на невладината „Пријатели на Македонија“ во Брисел го испрати еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан. На конференцијата присуствува и вицепремиерот за евроинтеграции Фатмир Бесими.

XS
SM
MD
LG