Достапни линкови

Се запали барокната фасада на ЕВН и ЕЛЕМ


Запалена поранешната зграда на ЕВН и пожарникари

Изутрината избувна пожар во зградата на ЕВН и ЕЛЕМ на плоштадот „Македонија“ во центарот на Скопје. Од огнот беа зафатени внатрешните простории на зградата и недовршената фасада.

Гореше фасадата на зградата на ЕВН
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

За сега не се познати причините за пожарот, ниту пак, дали има повредени. На терен дојдоа 6 пожарникарски возила кои за кратко време го изгасија пожарот на фасада а потоа влегоа внатре да го гасат пожарот кој зафати дел од просториите.

Инаку, од неодамна вработените во ЕВН се преселени во нови простории поради градежните зафати околу поставувањето на барокната фасада.

XS
SM
MD
LG