Достапни линкови

На Косово уапсен портпаролот на „Самоопределување“


Фрашер Красниќи

По налог на мисијата на ЕУЛЕКС вчера бил уапсен портпаролот на Движењето „Самоопределување“, Фрашер Красниќи. Од „Самоопределување“ велат дека полицијата апси нивни активисти во обид да го спречи најавениот протест на 17 февруари. Во соопштението се додава дека секој обид да се спречи протестот, кој, како што се наведува ќе биде најмасовен до сега, ќе биде без успех.

XS
SM
MD
LG