Достапни линкови

Затворен граничниот премин Меџитлија


Илустрација

Од 17 до 22 часот вечерва во целосен прекин е сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин Ники - Меџитлија. Како што соопшти Авто-мото сојузот на Македонија, прекинот е поради штрајк на грчките земјоделци, кои протестираат против пензиските реформи.

XS
SM
MD
LG