Достапни линкови

Давутоглу: Русија како терористичка организација во Сирија


Турскиот премиер Ахмет Давутоглу и неговиот украински колега Арсениј Јацењук во Киев

Турскиот премиер Ахмет Давутоглу денеска ја обвини Русија дека се однесува како „терористичка организација“ во Сирија, заканувајќи се со „исклучително решителна турска соодветна реакција“. Тој денеска во Киев рече дека Турција нема никакви воени единици во Сирија.

XS
SM
MD
LG