Достапни линкови

Наумов – Ново задолжување без моја согласност


Дополнителниот заменик министер за финансии од СДСМ Кире Наумов денеска изјави дека без негова согласност Министерството за финансии донело одлука за ново задолжување кое треба да се одржи утре. Тој рече дека најдобронамерно бара клиентите на домашниот пазар утре да бидат претпазливи, велејќи дека сега е на потег Државната изборна комисија.

XS
SM
MD
LG