Достапни линкови

Нема притвор за Исмет Гури


Основен Суд 1 во Скопје

Основниот суд Скопје 1 денеска го сослуша членот на Општинската изборна комисија Чаир од 2013 година, Исмет Гури, кој е еден од осомничените за местење избори во истражната постапка Титаник на Специјалното обвинителство. Судот соопшти дека ниту на Гури не му бил одреден притвор, туку само мерки на претпазливост.

XS
SM
MD
LG