Достапни линкови

Црна Гора ги почна преговорите со НАТО


Илустрација

Црна Гора денеска ги почна преговорите за пристапување кон НАТО, соопшти Алијансата. Како што се наведува во соопштението од НАТО, преговорите ќе ги покријат политичките, воени и правни прашања и ќе бидат можност двете страни да ги разјаснат отворените прашања.

XS
SM
MD
LG