Достапни линкови

Времето денеска: облачно и врнежливо


Во Македонија ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди. Во западните делови со услови за локален дожд. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер, кој на моменти ќе достигнува брзината до 80 километри на час. Наместа особено во западните делови на земја ќе има и појава на нестабилна облачност со пороен дожд и ретки грмежи. Дневните температури ќе се движат од 11 до 22 степена.

XS
SM
MD
LG